Mezunlarımız

Mezunlarımız, İngilizce verilen eğitimin yanı sıra edindikleri ikinci bir yabancı dil üstünlüğü sayesinde her türlü şirketin ihracat ve ithalat departmanları ile muhasebe-finansman birimlerinde, bankaların dış işlemler ve fon yönetimi birimlerinde uzman olarak görev üstlendikleri gibi ulusal ve uluslararası para ve sermaye piyasalarında fon ve portföy yöneticisi olarak çalışıyorlar. Aynı zamanda, ilgili kamu kurumlarının (T.C. Merkez Bankası, Sermaye Piyasası Kurulu, BDDK, BİST, TÜİK) uzman, uzman yardımcısı, kontrolör kadrolarında istihdam ediliyorlar. Bunun yanı sıra mezunlarımızdan bazıları dünyanın önde gelen üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora yapmaya hak kazanarak gerek akademik gerekse iş yaşamında çalışmalarına devam etmektedirler.

Mezunlarımızın çalıştıkları kurumlardan birkaçı; Garanti Bankası Genel Müdürlük, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Pfizer, Borusan Holding, Şişecam, Maersk Line, Turkcell, Unilever, Ernst&Young, Deloitte, KPMG, PwC, Coca Cola, SAP, Accenture, Eczacıbaşı, Türkiye İş Bankası, ING Bank, DenizBank, IKEA, JTI, Arkas Holding, TAV Havalimanları, Shaya Grup, Netlog Lojistik olarak sayılabilir.

 

        İdil ÖZGÖZ, 2018 Mezunu

2018 mezunlarımızdan İdil Özgöz de mezun olmadan işini bulan   öğrencilerimizden. Eylül ayında Crowe Horwath Olgu Bağımsız Denetim’de çalışmaya başlayacak olan İdil’i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

                                                                               

                                                                                                                            

                                                                                                                                           Beril ÇUHADAR, 2016 Mezunu

"Güçlü akademik kadrosu ve dünya standartlarında sunduğu eğitim kalitesiyle İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü hem eğitimime hem de gelecek hedeflerime evrensel bir bakış açısı kazandıran yegane dönüm noktası oldu. Lisans eğitimim boyunca hocalarımın gösterdiği yoğun ilgi ve bir an olsun eksik etmedikleri destekle ilk olarak Erasmus programı sayesinde Hollanda'da edindiğim yurt dışı eğitim ve yaşam tecrübesi, lisans eğitimim sonrası için de yeni uluslararası deneyimlerin peşinden gitmeme vesile oldu. Bölümümden edindiğim güçlü donanım sayesinde Avrupa'nın köklü ve Polonya'nın en iyi ekonomi üniversitesi olan Varşova Ekonomi Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmaya hak kazandım. Lisans eğitimim boyunca Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünün bana özellikle ekonomi, finans, matematik ve işletme gibi birçok alanda kazandırdığı disiplinlerarası yetkinlik sayesinde şimdi hiçbir bilgi ve birikim eksikliği hissetmeden yüksek lisans eğitimimi sürdürmekte ve başarıyla tamamlamak üzereyim."

 

         Fulya ERKUT, 2015 Mezunu

"Dünya standartlarında sunduğu eğitimi,çok uluslu akademik kadro ve öğrencileriyle Izmir Ekonomi Universitesi UTF bölümüne kabul almak kesinlikle hayatımın dönüm noktalarıdan biri. Erasmus ile ilk adımımı attığım yurtdışında yaşam serüvenime dünyada ilk 100'de yer alan Ghent Üniversitesi'nde İşletme Ekonomisi yüksek lisansi yaparak devam etmek, orada iş deneyimi edinebilmek ama en önemlisi farklı kültürlerle bütünleşebilmek ancak ve ancak böyle bir lisans eğitimi ile mümkün olabilirdi. Şimdi de UTF bölümünden ve orada hayatima dokunan herkesten edindiğim birikimle; Türkiye'nin en büyük 3.hizmet saglayıcısı olan Netlog Lojistik'te Finansal Analist sıfatıyla yoluma devam ediyorum."

 

                                                                                                                        

                                                                                                                                        Damlasu AROL, 2014 Mezunu

"Burslu öğrencisi olduğum ve birincilikle bitirdiğim ITF bölümünde aldığım eğitim sayesinde henüz mezun olmadan Deloitte İzmir ofisinde iş bulma fırsatı yakaladım. Denetim sektöründeki 1 yıllık kısa tecrübemin ardından, Ekonomi Üniversitesi’nin sunduğu Avrupa standartlarındaki eğitim ve kazandırdığı yabancı diller sayesinde Dünya sıralamasında ilk 200 Üniversite’nin içinde yer alan Barcelona  Autònoma  Üniversitesi’nin İşletme Ekonomisi yüksek lisans programına kabul aldım. Yüksek lisans eğitimim sırasında eş zamanlı olarak Barcelona’da yer alan Reviewpro isimli start-up şirketi finans departmanında çalıştım. Şimdi ise edindiğim tecrübeler sayesinde San Francisco merkezli Zypmedia Inc. Şirketinde Operations Analyst olarak yoluma devam etmekteyim. "