![](https://www.ieu.edu.tr/images/content.jpg)
İŞLETME FAKÜLTESİ
Uluslararası Ticaret ve Finansman
İlk 5’e Girdiler
![İlk 5’e Girdiler](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8543_1.jpeg)
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencilerinden oluşan 5 kişilik ekip, finans alanında en saygın uluslararası kuruluşlar arasında gösterilen CFA Enstitüsü’nün düzenlediği ‘Araştırma Yarışması’nda (Research Challenge) finale kaldı. 28 üniversiteden 41 takımın katıldığı yarışmada, Şişecam şirketinin finansal analizini yaparak rapor haline getiren gençler; analiz yeteneği, risk değerlendirmesi ve sektörel öngörü gibi birçok konuda jüriden tam not aldı. İEÜ’lü ekip, 23 Şubat tarihinde İstanbul’da düzenlenecek finale katılmaya hak kazanan 5 takımdan biri oldu. İzmir Ekonomili gençler, finalde de birinciliğe ulaşmaları durumunda, farklı ülkelerden birinci olan takımların yarıştığı Bölge Şampiyonası’na gitmeye hak kazanarak ülkemizi temsil edecek.
İEÜ İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü öğrencileri Şükrü Bora Başpınar, Mehmet Nuri Karanfil, Özlem Yağmur Aydın, Çağla Su Kurt ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Nevşare Bigün’den oluşan takım, yarışma için uzun süren bir hazırlık dönemi geçirdi. CFA (Sertifikalı Finansal Analist) Enstitüsü tarafından düzenlenen yarışmaya katılan tüm takımlardan, Şişecam şirketinin finansal analizini yapmaları istendi. Yarışmadaki takımlar; şirketin yatırım riskleri, hisse senedi değerlemesi, endüstri analizi ile çevresel, sosyal ve yönetişim temelli yatırımları (ESG performansı) gibi birçok konuda incelemeler yaptı. İEÜ’lü gençler, analizlerini tamamlayıp hazırladıkları raporu jüriye sundu. Yapılan değerlendirme sonucunda jüriden de geçer not alan İEÜ’lü ekip, finale kalmayı başardı.
FARKINI ORTAYA KOYDULAR
İEÜ İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı, Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berna Aydoğan, finale kalmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Finalde bizim üniversitemizin yanı sıra Bilkent Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nden takımlar yarışacak. Öğrencilerimiz, 41 takım arasından son 5’e kalarak önemli bir başarı elde etti. Yaptıkları analizler, kullandıkları finansal ve stratejik tekniklerle farkını ortaya koydu. Bu yıl akademik mentor görevini ben üstlenirken, sektör mentorlüğü görevini de Özgür Göker yürüttü. Gençlerimiz, üniversitemizde kendilerini en iyi şekilde geliştirdiklerini, çağın gereklerine uyan kapsamlı bir eğitim aldıklarını kanıtladı. Öğrencilerimizle birlikte finale en iyi şekilde hazırlanıyoruz. İnanıyorum ki finalde de başarılı olarak Global Şampiyona’daki yerimizi alacağız” diye konuştu.
Gazete Kupürleri
HABER |TÜM HABERLER
![IBSEN Toplantısı IBSEN Toplantısı](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9201_1_th.jpeg)
IBSEN Toplantısı
IBSEN 2024 toplantısı Mayıs ayında XAMK - South-Eastern Finland Univeristy of Applied Sciences'da gerçekleştirildi.
![Hedef Polonya'da Birincilik Hedef Polonya'da Birincilik](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8994_1_th.jpeg)
Hedef Polonya'da Birincilik
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, finans alanında dünya çapındaki en saygın kuruluşlar arasında gösterilen CFA Enstitüsü’nün düzenlediği ‘Araştırma Yarışması’nda (Research Challenge) finale
![Sürdürülebilir Finans Yaz Okulu Sürdürülebilir Finans Yaz Okulu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8798_1_th.jpeg)
Sürdürülebilir Finans Yaz Okulu
İzmir Ekonomi Üniversitesi, EKOSEM bünyesinde lise öğrencilerine yönelik tasarlanan Sürdürülebilir Finans Yaz Okulu 14-25 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti. Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü
![Prof. Dr.C.Coşkun Küçüközmen, BASİFED tarafından gerçekleştirilen "Digital Gelecek Zirvesi"nde önemli bilgiler aktarmıştır. Prof. Dr.C.Coşkun Küçüközmen, BASİFED tarafından gerçekleştirilen "Digital Gelecek Zirvesi"nde önemli bilgiler aktarmıştır.](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/content/bos.png)
Prof. Dr.C.Coşkun Küçüközmen, BASİFED tarafından gerçekleştirilen "Digital Gelecek Zirvesi"nde önemli bilgiler aktarmıştır.
Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) tarafından gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören zirvede `Dijital Gelecek' tüm yönleri ile masaya
![Prof. Dr. C. Coşkun Küçüközmen, "KPMG & FINTR - Dijital Finansın Öncüleri" için jüri üyeliği yapmıştır. Prof. Dr. C. Coşkun Küçüközmen, "KPMG & FINTR - Dijital Finansın Öncüleri" için jüri üyeliği yapmıştır.](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8647_1_th.jpeg)
Prof. Dr. C. Coşkun Küçüközmen, "KPMG & FINTR - Dijital Finansın Öncüleri" için jüri üyeliği yapmıştır.
"KPMG & FINTR - Dijital Finansın Öncüleri" ödül programının başvurularını değerlendiren jüri üyeleri ise şu isimlerden oluştu: KPMG Türkiye Fintech ve Dijital
![İlk 5’e Girdiler İlk 5’e Girdiler](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8543_1_th.jpeg)
İlk 5’e Girdiler
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencilerinden oluşan 5 kişilik ekip, finans alanında en saygın uluslararası kuruluşlar arasında gösterilen CFA Enstitüsü’nün düzenlediği ‘Araştırma Yarışması’nda
![İngiltere Merkezli Enstitüden İEÜ’ye Saygın Üyelik İngiltere Merkezli Enstitüden İEÜ’ye Saygın Üyelik](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8537_1_th.jpeg)
İngiltere Merkezli Enstitüden İEÜ’ye Saygın Üyelik
Finans sektörünün en saygın kuruluşları arasında gösterilen İngiltere merkezli CFA Enstitüsü, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’nü, dünyaca ünlü
![Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen Siber Riskler Hakkında EKOTÜRK'e Konuştu Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen Siber Riskler Hakkında EKOTÜRK'e Konuştu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/content/bos.png)
Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen Siber Riskler Hakkında EKOTÜRK'e Konuştu
İEÜ Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen, "Siber risklerden nasıl korunulması gerekiyor?" sorusu etrafında EKOTÜRK TV'ye değerlendirmelerde bulundu.