TÜM HABERLER


“Blockchain and Unchain Economy” Semineri
“Blockchain and Unchain Economy” Semineri

23 Şubat 2018 Cuma günü İzmir Ticaret Odası’nda İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aşkar’ın moderatörlüğünde “Blockchain and Unchain Economy” başlıklı seminerde, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen, Kimlic CEO’su Gökhan Seçkin, Kimlic ve Blokzincir kurucu ortağı  İlker Oğuz ve BLASEA Başkan Yardımcısı Kadir Kurtuluş’un katılımı ile gerçekleşti.


Finans Sohbetleri - 5
Finans Sohbetleri - 5

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü tarafından düzenlenen Finans Sohbetleri’nin 5.si JTI Türkiye CFO'su Besim Göçer'in katılımıyla gerçekleşti.

 


Dr. Mahfi Eğilmez Türkiye ve Dünyada Ekonomik Görünümü Değerlendirdi
Dr. Mahfi Eğilmez Türkiye ve Dünyada Ekonomik Görünümü Değerlendirdi

 İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü “Ekonomik Görünüm: Türkiye ve Dünya” başlıklı konuşması ile Türkiye’nin önde gelen ekonomistlerinden Dr. Mahfi Eğilmez’i ağırladı.


Sermaye Piyasasında Kariyer Olanakları
Sermaye Piyasasında Kariyer Olanakları

Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü 30 Ekim 2017 Pazartesi günü, “Sermaye Piyasasında Kariyer Olanakları” başlıklı konuşması ile UBP Asset Management’ta fon yöneticisi olan Özgür Göker’i ağırladı. 


TEKNOLOJİ ÇAĞINDA FİNANSAL OKURYAZARLIK
TEKNOLOJİ ÇAĞINDA FİNANSAL OKURYAZARLIK

Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. C. Coşkun Küçüközmen, 19 Haziran 2017 tarihinde Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mavişehir İlkokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Tarih, Felsefe, Coğrafya ve Edebiyat öğretmenlerinden oluşan dinleyicilere “Teknoloji Çağında Finansal Okuryazarlık” konusunda bir sunum gerçekleştirdi.


Finans Sohbetleri-4
Finans Sohbetleri-4

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü tarafından düzenlenen Finans Sohbetleri’nin 4.cüsü Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil’in katılımıyla gerçekleşti.


FİNANS SOHBETLERİ-3
FİNANS SOHBETLERİ-3

5 Mayıs 2017 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü tarafından 3.cüsü düzenlenen “Finans Sohbetleri-3” adlı seminer, finans dünyasının başarılı ve deneyimli isimlerinden biri olan Akbank Genel Müdür Yardımcısı Ege Gültekin’in katılımıyla gerçekleşti.  Açılış konuşmasını İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hasan Fehmi Baklacı ve Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gülin Vardar’ın yaptığı seminere öğrencilerin yanı sıra akademisyenler de yoğun ilgi gösterdi.


CFA Etkinliği
CFA Etkinliği

9 Mayıs 2017 tarihinde Üniversitemiz İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü, Chartered Financial Analysts Enstitüsü’nden yönetim kurulu üyelerinden Albert Krespin’i ve komite üyelerinden İlke Takımoğlu Homriş’ i ağırladı. 


CFA ENSTİTÜSÜ KÜRESEL YATIRIM ARAŞTIRMA YARIŞMASI
CFA ENSTİTÜSÜ KÜRESEL YATIRIM ARAŞTIRMA YARIŞMASI

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencilerinden oluşan ekip, dünya finans piyasasındaki en önemli sertifikasyon kurumlarından biri olan CFA (Chartered Financial Analyst) tarafından düzenlenen CFA Research Challenge (CFA Enstitüsü Küresel Yatırım Araştırma Yarışması) Türkiye finali seçmelerinde finale kalan ilk beş üniversite arasında yer aldı. Yarışmaya Doç. Dr. C. Coşkun Küçüközmen mentorluğunda beş yıldır katılan İzmir Ekonomi Üniversitesi 2012 yılında yapılan yarışmada Türkiye birincisi olarak Londra’da düzenlenen finallerde yarışmıştı.


“AB AĞLARIYLA GÜÇLENEN GİRİŞİMCİLİK PROJESİ” VALENCIA SEYAHATİ KATILIMCILARI
“AB AĞLARIYLA GÜÇLENEN GİRİŞİMCİLİK PROJESİ” VALENCIA SEYAHATİ KATILIMCILARI

Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı – Finans Kulüp ve Valencia Genç Girişimci Derneği – AJEV” işbirliğiyle yürütülen “AB Ağlarıyla Güçlenen Girişimcilik Projesi” kapsamında Mart ayında gerçekleşecek olan Valencia seyahatine katılmaya hak kazanan öğrenciler Uluslararası Ticaret ve Finansman hocaları tarafından "Girişimcilik Semineri" katılımcıları arasında gerçekleştirilen bir çekiliş ile belirlendi.